Wrzasq.pl

Nowy tutorial Allegro WebAPI

Thursday, 16 June 2016, 10:47

Od czasu publikacji na swoim blogu pierwszej części tutoriala do Allegro WebAPI moja strona stała się bardzo popularna jeśli chodzi o hasło "Allegro WebAPI" (w Google jest ona zaraz za oficjalną dokumentacją). Samym Allegro WebAPI zajmowałem się swego czasu głównie w ramach tworzenia narzędzia automatyzującego pracę dla mojego przyjaciela (wtedy do sprzedaży sprzętu muzycznego). Nie sądziłem, że jest to w internecie towar tak deficytowy, mimo iż pisałem teksty z tej serii właśnie dlatego, że sam wiedziałem jak trudno zacząć pracę z Allegro WebAPI.

Stara dokumentacja

Stara dokumentacja Allegro WebAPI miała dwie wady - po pierwsze była nieczytelna, niespójna i niekonsekwentna. Często nieaktualna, albo odbiegająca od faktycznego stanu. Nowa odsłona niweluje wszystkie te niedogodności - wszystko jest na swoim miejscu, pogrupowane i dobrze opisane.

Drugi ogromny mankament polegał na braku materiałów pomocniczych (takich, jak tworzone przeze mnie tutoriale). To właśnie ten brak pozwolił mi znaleźć niszę na swoje publikacje, wypromować się i dać znać potencjalnym klientom, gdzie szukać wykonawcy potrzebnych im narzędzi ;). Jednak i tutaj Allegro postanowiło naprawić niedociągnięcia. Myślę, że rosnąca popularność moich materiałów pokazujących, że można i przytaczanych nie raz jako przykłady po części ich do tego działania zmotywowała (po drodze były nieudane próby jak niesławny konkurs o bilet na koncert Madonny).

Nowa dokumentacja

Teraz Allegro stworzyło Centrum wiedzy o Allegro WebAPI. Piszę o tym nie bez satysfakcji, uczestniczyłem przy tworzeniu materiałów o charakterystyce tutoriali (obecnie jest to jeden artykuł, ale w kolejce już czekają następne :)). Zachęcam wszystkim do zapoznania się z nowymi materiałami. Allegro WebAPI sporo się zmieniło od czasu moich pierwszych publikacji i moje materiały w wielu miejscach nie są już tak pomocne jak przedtem z powodu ich dezaktualizacji. Nie mam czasu na pisanie utrzymywanie ich na czasie, a materiały z nowej witryny powinny być na bieżąco aktualizowane, a z czasem pojawić się powinny także następne części.

Tags: , , , , ,