Rafał Wrzeszcz - Wrzasq.pl

PopStack - copy-pasting from StackOverflow has never been as easy

Saturday, 19 March 2016, 00:05

I work in Berlin but live in Szczecin - commute to work by train and have something like 2 hours per day to spend on doing something on my laptop. I also cannot sleep until late hours (just like today) so I have few more hours. That gives me few hours per day after my regular work to spend on something on my laptop. Sometimes I do my private projects, sometimes I do spare-time freelance projects, but from time to time I like playing with new stuff. This is how PopStack was born.

Tags: Ciekawostki, Szczecin, Technologie, Teksty, Kod, Chillout, Projekty

» Komentarze

Jeden GMail, wiele adresów

Sunday, 31 January 2010, 21:27

GMail to obecnie chyba najpopularniejsza usługa typu e-mail w całym internecie. Wszyscy zachwycają się jej dużą pojemnością (która nota bene nie robi już takiego wrażenie), świetnie działającym filtrem anty-spamowym, mobilnością, możliwością integracji z innymi usługami (nie tylko Google) i dodatkowymi opcjami. W tym całym zachwycie nieraz nie zdajemy sobie sprawy z wielu mniej znanych, a jakże ważnych funkcji naszej skrzynki pocztowej. Jedną z takich rzeczy jest fakt, iż do naszego konta prowadzi w rzeczywistości nieskończona liczba adresów e-mail, którymi możemy się swobodnie posługiwać.

Tags: Ciekawostki, GMail

» Komentarze

Przecinek, kropka i wykres w ImageMagick

Thursday, 18 June 2009, 01:26

Nie, nie chodzi o interpunkcję. Do projektu, który właśnie wykonuję potrzeba było dorobić generowanie wykresów. Projekt w PHP więc praktycznie miałem dwie możliwości: GD i ImageMagick. Już nieraz przekonałem się jakie ograniczenia ma biblioteka GD i o ogromnej przewadze nad nią tej drugiej dlatego bez chwili wahania zdecydowałem się użyć tejże. Nie jest w tym momencie ważne czego wykresy są generowane, gdyż sprawa, o której piszę jest tak kuriozalna, że przyćmi niewątpliwie każdą tematykę strony. Mianowicie chodzi o problem (bug?), który powoduje następujący rodzaj błędów:

Tags: Ciekawostki, Dziwne, Bugi, ImageMagick, PHP

» Komentarze

Ciekawostka o okładce Red Alert 3

Monday, 11 May 2009, 20:37

Generalnie nie gram w gry. Primo nie mam na to czasu, secundo nie kręcą mnie w sumie, tertio szczerze mówiąc obecnie wychodzi tyle chłamu, że nawet nie warto się dotykać za większość tych kaszanowatych kopii starych przebojów z obciętą grywalnością nastawionych na fajerwerkową grafikę. Ale jest kilka serii, z tych, które istnieją do dziś, które darzę sentymentem (nawet jeśli kolejne części są coraz gorsze). Jedną z takich serii jest Command & Conquer. Jej ostatnią odsłoną jest Red Alert 3 (a nawet jest już do niego dodatek - Uprising). Nie grałem w niego przede wszystkim ze względu na brak czasu, oraz drugie przede wszystkim ze względu na niewystarczający sprzęt (dlaczego już nikt nie robi gier, które mieszczą się na flopce i wystarcza im kilka kB RAMu? :(). Niemniej po zakupie, bądź co bądź chyba bardziej z przyzwyczajenia, niż w celu rozkoszowania się przesłodzoną grafiką, dodatku jakoś tak otworzyłem pudełko od podstawki i zauważyłem pewną ciekawostkę, którą wam zaprezentuję, bo chyba niewielu w ferworze walki z przeciwnikiem to zauważyło, a że ja grać nie miałem jeszcze okazji, to przynajmniej pudełko trochę przestudiowałem - otóż jeśli komuś nie pasuje komunistyczna propaganda na domyślnej okładce może ją sobie zmienić!

Tags: Ciekawostki, Gry, Rozrywka

» Komentarze